вівторок, 12 квітня 2016 р.

Члено- та технікоушкодження в російських військах у зоні "АТО" виявили наші розвідники

Члено- та технікоушкодження в російських військах у зоні "АТО" виявили наші розвідники

За даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, станом на 12 квітня 2016 року

Противник продовжував інтенсивний вогневий вплив на підрозділи сил АТО. Протягом доби зафіксовано 79 обстрілів (за минулу добу – 64), більшість з яких на Донецькому напрямку. У районі н.п.Авдіївка:
зберігається висока інтенсивність обстрілів позицій сил АТО, у т.ч. із застосуванням 82 та 120-мм мінометів;
проведено ротацію/посилення передових підрозділів 11 окремого мотострілецького полку (Макіївка) зі складу тактичної групи, розгорнутої в районі н.п.Ясинувата;
здійснено поповнення боєкомплекту мінометних підрозділів.
Українською стороною надана інформація представникам Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ про наявність 122-мм РСЗВ “Град”, артилерійських систем калібром понад 100 мм і танків у районах Боково-Платове, Донецьк, Безіменне та Сєдове.
З огляду на значні втрати, небезпеку участі в активних бойових діях та розуміння неминучості покарання за скоєння воєнних злочинів на тимчасово окупованих територіях сходу України, зберігається тенденція до масового звільнення військовослужбовців у підрозділах 1 АК (Донецьк) ЗС РФ. У зв’язку із тимчасовою забороною звільняти або повертати до Росії особовий склад частин та з’єднань, що перебувають на передових позиціях, російські військовослужбовці вдаються до навмисного завдання шкоди власному здоров’ю та пошкодження бойової техніки під виглядом випадкового влучання “сліпих” куль та снарядів. Так, 11 квітня ц.р.:
наніс собі вогнепальне поранення руки командир взводу розвідувальної роти 9 окремого штурмового мотострілецького полку морської піхоти (Новоазовськ);
під час спроби членоушкодження та несанкціонованої стрільби співробітниками військової контррозвідки ФСБ РФ на передових позиціях у районі н.п.Зайцево був затриманий військовослужбовець 3 окремої мотострілецької бригади (Горлівка) капітан ЗС РФ Ступаков Сергій Геннадійович, 1986 р.н.;
під час проведення навчання з бойовою стрільбою на полігоні у районі н.п.Шахтарськ військовослужбовці танкового батальйону 5 окремої мотострілецької бригади (Макіївка) умовили своїх колег з артилерійського підрозділу вивести з ладу їх танк під виглядом похибки прицілювання. Влучний постріл артилеристів призвів до підриву боєкомплекту, внаслідок якого бойова машина була знищена, а троє військовослужбовців бригади отримали важкі осколкові поранення.
Підтверджено, що під час перевірки стану бойової готовності частин та з’єднань 1 АК ЗС РФ, комісією Центру територіальних військ (Новочеркаськ) Південного військового округу (Ростов-на-Дону) ЗС РФ встановлені факти незадовільного харчового забезпечення особового складу та відсутність у раціоні харчування м’яса та м’ясопродуктів. У своїх поясненнях начальники продовольчих служб військових частин та заступник командувача 1 АК з тилового забезпечення зазначили, що військовослужбовці тимчасово переведені на пісне меню у зв’язку з релігійними святами. В той же час, особовий склад нарікає на низьку якість продуктів, у т.ч. використання для приготування їжі “гнилих” овочів та повідомляє, що близько третини місячного грошового утримання передається начальникам продовольчих служб для придбання якісних продуктів на продовольчих ринках та у супермаркетах.
Головне управління розвідки МО України продовжує цілеспрямовано збирати факти участі військовослужбовців ЗС РФ у воєнних злочинах на тимчасово окупованих територіях сходу України для подальшої передачі доказової бази визначеним порядком до Міжнародного кримінального суду, а також відстежувати їх подальшу діяльність і переміщення після повернення до Росії. Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку.
Встановлено, що на посаді начальника відділу кадрів 2 АК (Луганськ) ЗС РФ з березня 2016 р. перебуває підполковник ЗС РФ Степанян Самвел Едуардович (Степанян Самвел Эдуардович), 02.07.1966 р.н., мешканець м.Ростов-на-Дону.
Нагадуємо про неминучість покарання за воєнні злочини, що не мають строків давності, та відповідальність за які передбачена нормами міжнародного і національного кримінального права.
За матеріалами: ГУР МОУ
Олександр Кривенко. Члено- та технікоушкодження в російських військах у зоні "АТО" виявили наші розвідники. 12.04.2016. http://russiancrimesdata.blogspot.com/2016/04/blog-post.html

Немає коментарів:

Дописати коментар